• 29 maja 2020

Jak dobrać wygodne legginsy?

wygodne leginsy do ćwiczeń

Legginsy to spodnie co prawda bardzo obcisłe i zwracające uwagę męskiej części społeczeństwa, ale przy tym bardzo wygodne. A ponieważ w trakcie wykonywania ćwiczeń to wygoda jest najważniejsza, wiele kobiet decyduje się na zakup legginsów czy to do biegania, czy też na treningi fitness. Niektóre inne spodnie bardzo uciskają, albo krępują ruchy. Zdecydowanie też lepiej jest postawić na legginsy, niż na krótkie szorty, które sprawdzą się w lecie, ale w innych częściach roku nawet na sali treningowej wyglądają nieco nie na miejscu. Żeby jednak wybrać coś odpowiedniego, nie wystarczy tylko pójść do sklepu i zdecydować się na pierwsze lepsze legginsy, jakie wpadną nam w ręce. Należy się nad ich zakupem nieco bardziej pogłowić – one również występują w przeróżnych rodzajach. Co kiedy wybrać?

Legginsy sportowe – uniwersalne

Legginsy określane ogólnym mianem „sportowych” są najbardziej uniwersalne. Nie wyróżniają się niczym szczególnym, ale też dzięki temu pasują do różnego rodzaju aktywności fizycznej. Ich cechą charakterystyczną jest może bezszwowa konstrukcja, która z jednej strony sprawia że legginsy są nieco słabsze i mogą szybko się przetrzeć, ale z drugiej strony ułatwia ćwiczenia w nich. Takie uniwersalne legginsy bardzo się rozciągają, więc pasują na każdą kobietę (tym bardziej, że można je kupić w różnych rozmiarach), a przy tym nadają się tak na rower, jak i na siłownię.

legginsy na siłownię

Do biegania, do jogi i na fitness

Kobiety uprawiają różne sporty, jednak najczęściej kiedy postanawiają ćwiczyć, decydują się albo na zajęcia fitness, albo na jogę, albo też po prostu na biegi. Często także po prostu wykupują karnet na siłownię, by korzystać z licznych sprzętów, które są tam dostępne. Wersje przeznaczone do biegania powinny być wykonane z termoaktywnego materiału, który ściśle przylega do ciała. Może i nieco uciska, jednak pozwala tym samym wchłaniać wilgoć i odprowadzać ją na zewnątrz. Legginsy na fitness i siłownię powinny być podobne – trzeba tylko dbać by jednak były to modele do kostek. Inaczej w trakcie wykonywania pewnych ćwiczeń można się nabawić nieestetycznych otarć. Najwięcej problemów może być z zakupem legginsów do jogi. Warto je wcześniej przymierzyć i sprawdzić czy nie krępują ruchów. W jodze trzeba często wykonywać skomplikowane figury – w niewygodnych spodniach byłoby to niemożliwe.

Legginsy specjalne

Istnieje też szereg legginsów, które mają spełniać jakieś dodatkowe zadania. Na przykład wersje kompresyjne mają chronić przed zimnem, a legginsy modelujące przede wszystkim modelować uda i łydki, albo podnosić pupę. W legginsy specjalne również warto zainwestować, jeśli tylko istnieje taka konieczność – chociaż oczywiście są nieco droższe niż wersje bardziej uniwersalne.

Share :

Może Cię zainteresować

Jakie buty zabrać na siłownię?

Dziś, gdy uprawianie sportu cieszy się coraz większą popularnością, zaczynamy zastanawiać się nie nad tym...

Jak wybrać buty do biegania

Buty dla biegacza Oferta obuwia dla biegaczy jest tak szeroka, że wybór nie jest prostu. Jak dobrać najlepsze...