• 29 maja 2020

Czym się kierować przy wyborze bikinii?

kostium na plaże

Kostiumy bikini to bez wątpienia nieodłączny element plażowego wyposażenia niemal każdej kobiety. Jakimi jednak kryteriami należy się kierować przy wyborze kostiumu?

 Bikini – na plażę i poza plażą

Zasadniczo, kostiumy typu bikini można podzielić na dwie główne kategoria. Pierwsza z nich to stroje przeznaczone stricte do użytku plażowego: są wyjątkowo skąpe i właściwie nie można robić w nich więcej, niż opalać swoje ciało. Trzeba jednak zaznaczyć, że istnieją również kostiumy bikini cechujące się o wiele większą praktycznością. W tym przypadku kobieta może w takim bikini nie tylko opalać skórę, lecz również pływać. Bikini przeznaczone do pływania powinno odznaczać się określonymi parametrami. Najważniejszym spośród nich jest zabudowany krój(dzięki temu, kostium nie zsunie się z ciała podczas pływania.

Jaki kostium wybrać?

Oczywiście, głównym kryterium wyboru bikini jest odpowiedni rozmiar. Kupowanie kostiumu zbyt skąpego lub zbyt dużego stanowi błąd, ponieważ takie bikini będzie albo niewygodne, albo niezbyt estetyczne. Po czym poznać, że wybrałyśmy odpowiedni rozmiar bikini? Czujemy się w nim komfortowo, mamy wrażenie, że strój leży idealnie: nie jest ani zbyt mały, ani za luźny. Rodzaj biustonosza – to kolejne istotne kryterium. Typ bikini powinien być dostosowany do rozmiaru naszych piersi. Przykładowo bikini kąpielowe z biustonoszem trójkątnym niekoniecznie będzie najlepszym rozwiązaniem dla kobiety obdarzonej większym biustem. Fason dolnej części kostiumu – w tym wypadku decydujące się właściwie tylko i wyłącznie preferencje użytkowniczki.

Fason bardziej zabudowany lub wyraźnie odsłaniający pośladki- to kwestia tego, czy lubimy eksponować swoje ciało. Przeznaczenie – wybór kostiumu typu bikini w dużej mierze powinien być uwarunkowany tym, co zamierzamy robić podczas pobytu na plaży. Niektóre fasony nadają się de facto jedynie do opalania. Inne będą przydatne również na przykład do gry w siatkówkę. W tym ostatnim przypadku oczywiście lepiej wybrać kroje sportowe. Tkanina – Najbardziej popularne tkaniny, z jakich obecnie szyje się kostiumy bikini to mieszanki zawierające między innymi lycrę oraz elastan. Dobierając tkaninę dobrze jest również zwrócić uwagę, czy nie jest ona zbyt cienka oraz prześwitująca. Ma to znaczenie przede wszystkim w przypadku kostiumów przeznaczonych do pływania, ponieważ rzecz jasna po zamoczeniu staną się one jeszcze bardziej prześwitujące. 

kostium kąpielowy

Cena – Ile powinno kosztować dobre bikini?

Tak naprawdę trudno powiedzieć. Co prawda, na rynku jest dostępnych sporo drogich strojów, jednak ładny i komfortowy kostium możemy dostać również za niecałe 100 zł. Pojęcie bikini ewoluowało na przestrzeni ostatnich lat. Z początku były to stroje przeznaczone właściwie wyłącznie do opalania. Dzisiaj jednak klientki mogą dosłownie przebierać w różnych krojach, rodzajach tkanin oraz innych parametrach, dzięki którym dane bikini może być z powodzeniem użytkowane również jako strój kąpielowy.

Share :

Może Cię zainteresować

Jakie spodenki na basen wybrać?

Pływanie to powszechnie znany i lubiany sport, który wpływa nie tylko na sylwetkę sportowca, ale również i na...