• 29 maja 2020

Co kupić, jeśli nie ma miejsca na atlas?

siłownia w domu

Oczywiście przygotowanie domowej siłowni ma swoje zalety. Będzie ona zawsze do dyspozycji, nie trzeba wydawać pieniędzy na karnet, nie musimy pamiętać o terminie kolejnych zajęć. Jednak będą tutaj również minusy – będzie ona zajmować sporo miejsca. Co więc można zrobić, jeśli do pokoju nie uda się wprowadzić atlasu?

Zaplanuj wszystko

Przede wszystkim na początek trzeba się zorientować jaki tym treningu będzie się realizować, czy chcemy postawić na trening cardio, siłowy a może na jeden i drugi. Od tego będzie zależeć to jakie sprzęty wybierzemy, jakie inne akcesoria będziemy chcieli kupić. Właściwie wcale nie trzeba mieć dużo miejsca, aby dało się efektywnie ćwiczyć. Wystarczy przede wszystkim dobrze zaplanować wszystko, by nie występowały kolizje rożnych elementów.

Siłownia we własnym pokoju

Jeśli miejsca rzeczywiście jest mało i do dyspozycji mamy tylko swój własny pokój to trzeba postawić na sprzęt uniwersalny, który przyniesie wiele różnych możliwości. Dobrze sprawdzają się np. gumy oraz taśmy do ćwiczeń. Będzie można je złożyć i schować w szufladzie, powiesić w szafie. Gumy mogą być w formie opaski, albo tez jako elastyczna taśma. Mają rożny poziom oporu przy rozciąganiu i od tego zależy intensywność ćwiczeń. Producenci mają zazwyczaj oznaczenia kolorystyczne. Nie ma jednego uniwersalnego koloru przypasowanego do siły oporu, dlatego zawsze trzeba sprawdzić jak to wygląda u danego producenta. Takim sprzętem, który bez wątpienia nie zajmie wiele miejsca będzie drążek. Pozwoli on na ćwiczenia barków czy brzucha. Jeśli będzie mocowany nie u góry drzwi ale na dole, wtedy będzie można wykonywać ćwiczenia mięśni brzucha oraz nóg. Jeśli chcemy rozruszać organizm i chcemy wykonać trening cardio to warto mieć stepper. Może być wyposażony dodatkowo w linki, które posłużą do realizowania treningu rąk. Stepper ma taką przewagę nad orbiterkiem czy bieżnią, że nie jest duży i spokojnie zmieści się między innymi pod łóżkiem.

ćwiczenia w domu

Kiedy mamy trochę więcej miejsca

Jeśli ktoś ma nieco większe pomieszczenie to może troszkę bardziej szaleć z dostępnym sprzętem. Do ćwiczeń aerobowych można wybrać orbiterek albo rowerek stacjonarny. Zajmują one mniej miejsca niż bieżnia i będą ustawne. Gdy zastanowimy się nad tym co wybrać to chyba lepiej będzie kupić orbiterek, ponieważ będzie dzięki niemu można pracować całym ciałem. Warto także kupić sobie stojak i hantle. Najlepiej zaopatrzyć się w trzy pary hantli, oczywiście nie musimy tego robić od razu. Jedne mogą być dość lekkie, drugie nieco cięższe i trzecie najcięższe. Dzięki temu będzie można spokojnie wykonać różne rodzaju treningu we właściwy sposób. Wiele miejsca nie zajmie piłka do ćwiczeń, dlatego również warto mieć ją w zanadrzu, będzie można z nią bez problemu wykonać np. trening fitness.

Share :

Może Cię zainteresować

Jakie hantle kupić?

Trening z hantlami Jeśli ktoś pragnie osiągnąć wymarzoną sylwetkę, musi koniecznie ćwiczyć – sama...