• 29 maja 2020

W co najlepiej spakować się na siłownię?

torba na siłownię

Każdy kto postanowił w jakiś sposób rozpocząć przygodę z siłownią, basenem, fitnessem czy innym rodzajem aktywności zderzył się z problemem spakowania swoich treningowych rzeczy. Z pozoru prosta rzecz może zająć sporo czasu i zachodu, gdyż dla wielu torba sportowa musi spełniać wiele funkcji naraz. Musi być pakowna, ale nie za duża, by nie przeszkadzała w chodzeniu i nie zajmowała dużej ilości miejsca. Do tego dobrze by było gdyby miała wiele przegród i kieszonek ułatwiających utrzymanie względnego porządku. A przy tym wszystkim, żeby była ładna i ciekawa wizualnie. Całe szczęście zwiększająca się moda na bycie fit sprzyja ogromnemu wyboru spośród różnych modeli toreb oraz plecaków na rynku.

Torby sportowe - rodzaje

Torby sportowe oferują ogromną gamę rozmiarów. Od tych naprawdę wielkich po takie całkiem zgrabniutkie. Kobietom najbardziej będą pasowały torby w średnich rozmiarach, gdyż zmieszczą to, co niezbędne: strój, buty, wodę oraz ręcznik, a nie przytłoczą sylwetki. Wybierając torbę należy zwrócić szczególną uwagę na materiał (ważne, żeby nie była najcieńsza), mocne szwy oraz brak plastikowych elementów przy pasku, które prędzej czy później pękną.
Mężczyznom lepiej będzie się sprawdzać duża torba, gdyż prócz ubrania i obuwia zmieści się też tam sprzęt sportowy, np. piłki lub wszelkiego rodzaju odżywki. Większość mężczyzn jest też po prostu większa gabarytowo od kobiet, logicznym jest więc, że potrzebują większych ubrań, butów itd., które zajmują więcej miejsca. Dla wszystkich melomanów sporym udogodnieniem jest specjalny otwór, przez który można przeciągnąć słuchawki, bez potrzeby wyciągania mp3 czy telefonu z torby.

Torby płócienne

Wiele pań nosi teraz zwykłe płócienne torby. Najlepiej sprawdzą się one dla tych kobiet, które potrzebują naprawdę niewiele schować. Niestety minusem tego typu toreb jest brak kieszeni, zapięć, a wszystko wrzucone razem powoduje, że ubrania się gniotą.

plecak na siłownię

Plecaki

Dla niektórych torby sportowe są niewygodne; obciążają jedno ramię i nieprzyjemnie obijają się o ciało podczas marszu. Z tego względu takie osoby częściej sięgają po plecaki, gwarantując sobie lepsze warunki dla kręgosłupa, zachowując przy tym pełny porządek wewnątrz dzięki wielu komorom i kieszonkom. Plecaki ówcześnie wyposażone są w różne udogodnienia. Na przykład specjalne boczne kieszenie na butelki z napojem. Klapy z gumkami pozwalające na utrzymanie odzieży wierzchniej czy ręcznika. Tak jak torby posiadają otwory na słuchawki. Nie brakuje także toreb i plecaków dedykowanych poszczególnym rodzajom sportu. Jedne będą tylko dla piłkarzy, inne uwzględnią tylko potrzeby osób korzystających z siłowni, a jeszcze inne uwzględnią potrzeby wyłącznie hokeistów. Każdy znajdzie coś, co będzie spełniało jego oczekiwania, gdyż istnieje na rynku masa różnych wariantów toreb i plecaków sportowych.

Share :

Może Cię zainteresować