• 29 maja 2020

Jakie spodenki na basen wybrać?

spodenki na basen

Pływanie to powszechnie znany i lubiany sport, który wpływa nie tylko na sylwetkę sportowca, ale również i na jego zdrowie i kondycję fizyczną. Nie jest więc żadną nowością, że przyciąga oraz więcej osób.

Jaki fason spodenek kąpielowych wybrać?

Obecnie spodenki do pływania to już nie tylko bezkolorowe kawałki tkaniny, w których nie ma kompletnie żadnego wyboru. Teraz są to bowiem wielkie ilości modeli, wśród których należy odpowiednio się poruszać, aby dobrać odpowiednie. Na rynku jest bowiem wiele różnych produktów, które różnią sie od siebie nie tylko wyglądem, ale zwłaszcza przeznaczeniem. Do wyboru mamy między innymi spodenki sportowe i rekreacyjne. Zacząć więc trzeba od podstaw, czyli od dostępnych rodzajów.

Rodzaje spodenek do pływania

Slipy- dość popularny rodzaj spodenek do wody. Charakteryzują się bardzo krótkimi nogawkami i wcięciami, dzięki którym, na przykład będąc na plaży, opalamy się cali. Są to doskonałe produkty do pływania sportowego zarówno w basenie, jak i w otwartych akwenach wodnych, takich jak morza i jeziora. Ważną zaletą slipów jest to, że nie krępują ruchów i nie spadają. Nadają się więc do wszelkich aktywności fizycznych. Wybierając je należy najpierw skupić się na rozmiarze. Odpowiednio dobrane slipy to takie, które zakrywają całe pośladki, a ich linia górna kończy się ponad nimi. Źle dobrany rozmiar budzi później dyskomfort związany z ocieraniem, lub opadaniem spodenek. Kolejną kwestią jest kolor. To właśnie on decyduje o tym, czy będzie się rozpoznawalnym. Aktualnie produkuje się slipy z kolorowymi wstawkami na ich bokach. Daje to poczucie bezpieczeństwa, ponieważ bliscy mają łatwość w rozpoznaniu nas w wodzie. Oczywiście sam kolor zależy tylko od preferencji właściciela, ale warto go dobierać tak, aby chociaż trochę wyróżniać się z tłumu ludzi w morzu, albo w jeziorze. Przeznaczeniem slipów są więc osoby spędzające dużo czasu na pływaniu. Ubierane są one zazwyczaj przez mężczyzn, o dobrej sylwetce, u których obwód bioder zbliżony jest do obwodu pasa.

spodenki do pływania

Bokserki- podobnie jak w przypadku slipów. W złym rozmiarze okazują się całkowicie nieprzydatne. Warto też dobrać kolor i dopasować długość nogawek do potrzeb. One również są opływowe i przylegają do ciała. Można w nich zarówno pływać, jak i grać w piłkę plażową, czy też uprawiać inne sporty.

Szorty- nieprzylegające do ciała okrycie, które najlepiej sprawdza się na otwartych kąpieliskach. Zazwyczaj zawierają również i kieszonki, do których można schować najpotrzebniejsze rzeczy. Mogą one nie być akceptowane przez regulamin pływalni krytych.

Profesjonalne spodenki pływackie- są to podobnej długości do szortów spodenki, które jednak nie mają kieszonek. Są idealnie dopasowane do ciała, do którego powinny przylegać. Produkowane są z profesjonalnych materiałów zapewniających jak największy komfort.

Share :

Może Cię zainteresować