• 29 maja 2020

Jakie hantle kupić?

hantle do ćwiczeń

Trening z hantlami

Jeśli ktoś pragnie osiągnąć wymarzoną sylwetkę, musi koniecznie ćwiczyć – sama dieta nie wystarczy. Aktywność fizyczna powinna zaś być odpowiednia – może to być określony sport, ale w międzyczasie używa się również przeróżnych, choćby drobnych sprzętów, które umożliwiają regularne ćwiczenia. Z nich wszystkich hantle są zdecydowanie najbardziej poręczne, ponieważ są małe, można różnicować ich obciążenie, jak też można na nich ćwiczyć we własnym domu. Nie trzeba się nawet jakoś szczególnie skupiać – wykonywanie dzięki nim ćwiczeń jest bardzo proste. W dodatku można je nawet zabrać ze sobą, jeśli gdzieś wyjeżdżamy. Co prawda stanowią obciążenie, ale to najprostsza metoda, żeby trenować nawet na wyjeździe. Hantle produkowane są jednak w wielu różnych wersjach i jeśli ktoś dopiero zaczyna swoją przygodę z nimi, niekoniecznie wie który rodzaj kupić. Doradzamy!

Podział pierwszy – przeznaczenie

Wybór ciężarków nie jest na początku łatwy. Na pewno sprawę nieco ułatwi przemyślenie do czego będziemy ostatecznie ich używać. W ten sposób można zdecydować się na opcję najlepszą. Dla osób, które chcą odbyć trening siłowy, na pewno konieczny będzie cały zestaw ciężarków, z rosnącą ich wagą. Nie muszą w takowe inwestować ci, którym chodzi o trening aerobowy. W nim bardziej chodzi o to, żeby utrzymywać stałe, małe obciążenie, ale ze znaczną ilością powtórzeń. Istnieje również coś takiego jak hantle regulowane. Dzięki nim można dopasować obciążenie do ćwiczonej akurat partii ciała i stopnia jej wytrenowania. Niestety, takowe hantle mają również swoje wady – nie da się tak szybko zmienić obciążenia w trakcie treningu, jak umożliwia to po prostu odłożenie jednych hantli i wzięcie następnych. Ale niewątpliwie posiadają one liczne zalety i są bardzo często kupowane.

Podział drugi – materiał

hantle na siłowni

Wybierając hantle dla siebie, trzeba również zwrócić uwagę na materiał z jakiego zostały wykonane. Na rynku dostępne są przeróżne wersje ciężarków – winylowe, neoprenowe, żeliwne oraz gumowe. W zależności od swoich potrzeb, oczekiwań oraz możliwości finansowych, dobiera się odpowiedni typ hantli. Hantle winylowe są duże, jednak w zasadzie dosyć tanie. Z kolei wersje neoprenowe tak naprawdę wykonane są z żeliwa i pokryte kauczukiem (neoprenem). Wersje żeliwne – w swej prawdziwie żeliwnej formie – są często i chętnie kupowane przez panów. Z tego względu są one zwykle najdroższe, a nie są wcale idealne. Ślizgają się bowiem często w spoconych dłoniach. Z kolei wersje gumowe są najbardziej antypoślizgowe. Są całkowicie pokryte gumą, co zwiększa bezpieczeństwo ich stosowania. Bez względu jednak na to, co kto dla siebie kupi, niewątpliwie warto jest ćwiczyć z ciężarkami! Są wygodne, dosyć tanie i poręczne.

Share :

Może Cię zainteresować