• 29 maja 2020

Strój kąpielowy jednoczęściowy czy dwuczęściowy? Który wybrać?

kostium dwuczęsciowy

Stroje kąpielowe dzielą się na dwa rodzaje. Są to stroje jednoczęściowe i dwuczęściowe. Każdy z nich ma swoje zalety i wady, ale jednocześnie posiadają one kilka różnic, które zostaną tutaj wspomniane. Pomożemy też w doborze idealnego stroju.

Jednoczęściowy strój kąpielowy

Najczęściej są to modele przeznaczone na basen. Ich wielką zaletą jest fakt, że dzięki swojemu przyleganiu do ciała, nie krępują ruchów i pozwalają pływać różnymi stylami. Dodatkowo, przylegają do ciała dając efekt jednolitości i nie powodują większych oporów w wodzie. Są rozciągliwe i nie rzucają się w oczy. Oczywiście istnieją też wersje plażowe. Wiele kobiet decyduje się na ten rodzaj stroju kąpielowego, ze względu na jego uniwersalizm. Na plażę lepiej jednak wybrać kombinezon rozcięty, lub bez ramiączek. Pozwala on na opalanie się w miejscach, które zakryłby zwyczajny model jednoczęściowy. Plażowe stroje rozpoznać można po falbankach i innych dodatkach, które nie sprawdziłyby się na basenie.

Jak dobrać jednoczęściowy strój kąpielowy?

W zależności od przeznaczenia powinno się wybierać inne rodzaje jednoczęściowych strojów kąpielowych. Te przeznaczone na basen muszą być miękkie i nie zawierające żadnych twardych elementów. Nie mogą krępować ruchów i spadać w czasie poruszania się w wodzie. Warto też odpowiednio dobrać rozmiar, tak aby uniknąć nadmiernego oporu. Polecane są również modele, charakteryzujące się odpornością na chlor.

Innym kryterium doboru jest również sylwetka. Kobiety chcące wydłużyć sobie nogi powinny wybierać stroje z krótszym dołem. Dla sportowców przeznaczone są takie, których zapięcia są krzyżowe. Posiadaczki większych biustów powinny wybierać stroje z usztywnionymi biustonoszami.

kostium jednoczęsciowy

Jak dobrać strój kąpielowy dwuczęściowy?

Stroje dwuczęściowe są dużo rzadziej spotykane na basenach. Dzieje się tak ze względu na fakt, że są one w mniejszym stopniu przylegające do ciała, co z kolei oznacza, że mogą się obsuwać podczas pływania, a także spadać przy gwałtowniejszych ruchach w wodzie. Są to produkty idealnie nadające się na plaże.

Wyróżnia się kilka ich rodzajów:

strój sportowy- charakteryzuje go opientość i swoboda ruchów. Dzięki temu, że jako jedyny ze strojów dwuczęściowych jest dość dobrze przylegający do ciała, świetnie sprawdzi się do gry w piłkę plażową, lub do kąpieli w morzu.

strój ze spodenkami- tego rodzaju ubranie to świetne rozwiązanie nie tylko dla plażowiczek. Nadaje się do aktywności fizycznej i nie stawia oporu w wodzie. Podobnie jak strój sportowy, jest dość opięty.

strój bez ramiączek- nie nadaje się do wody. Jest za to świetny przy opalaniu, ponieważ odkrywa więcej niż inne.

strój w paski- pionowe zalecane są kobietom chcącym wydłużyć swoją sylwetkę, poziome zaś, chcącym poszerzyć biodra.

Share :

Może Cię zainteresować

Jakie spodenki na basen wybrać?

Pływanie to powszechnie znany i lubiany sport, który wpływa nie tylko na sylwetkę sportowca, ale również i na...