• 29 maja 2020

Co warto zabrać ze sobą na basen?

materac na basen

Pływanie to sport dla każdego, odpowiedni zarówno dla dzieci, jak i starszych, a także ludzi z problemami związanymi ze stawami. Przebywanie w wodzie relaksuje, ale również pozwala nabrać kondycji i masy mięśniowej. Wybierając się na basen warto zabrać ze sobą wygodny strój kąpielowy, klapki i czepek. Przydatne będą również okulary do pływania i płetwy, a dla początkujących – deska.

Strój na basen.

Na basen koniecznie trzeba wziąć ze sobą strój kąpielowy. Powinien przylegać do ciała, jednocześnie nie krępując ruchów. W przypadku kobiet najlepiej sprawdzi się kostium jednoczęściowy. Z kolei dla mężczyzn najbardziej polecany strój to klasyczne majtki kąpielowe, przypominające bokserki. Ważne, aby kostium został wykonany z rozciągliwego, odpornego na chlor materiału. Warto wydać kilka złotych więcej, aby strój nadawał się do użytku po kilku wizytach na basenie. Bardzo ważny jest ręcznik plażowy. Pozwala szybko wysuszyć ciało po wyjściu z wody.  Najlepiej kupić ręcznik z mikrofibry. Zajmuje on niewiele miejsca i szybko schnie. Kolejną rzeczą, potrzebną na basen jest czepek. Czepki silikonowe dobrze dopasowują się do głowy i nie przepuszczają wody. Lateks chroni włosy przed chlorem zawartym w wodzie, jest bardzo trwały. Natomiast lycra pozwala na łatwe zakładanie i zdejmowanie czepka. Niestety przepuszcza wodę przez czepek. Dostępne są czepki do gęstych i długich włosów oraz zróżnicowane pod względem wielkości obwodu głowy.

Okulary do pływania

okulary na basen do pływania

Kolejną rzeczą przydatną na basenie są okulary do pływania. Dobrze dobrane pozwolą na swobodne  nurkowanie i ochronią oczy przed wpływem chloru. Wybierając się na pływalnię, należy też pamiętać o zabraniu ze sobą klapek. Zapewnią bezpieczeństwo chodzenia po mokrych i śliskich płytkach, a także chronią przed potencjalną infekcją grzybiczą.

Co może się przydać na basenie? 

Pływanie można uczynić ciekawszym ubierając płetwy. Pozwalają one szybciej pływać i lepiej wzmocnić mięśnie. Natomiast deska do pływania będzie odpowiednia dla początkujących – pomaga ona w utrzymaniu się na powierzchni wody. Początkujący powinni sięgnąć po większe deski, zapewniające większą stabilność i wyporność. Osoby z doświadczeniem w pływaniu, które chcą poprawić technikę z użyciem deski, mogą wybrać mniejszą.

Rodzice, wybierający się na basen z niemowlakiem powinni wypróbować koło do pływania.
Pozwala ono na bezpieczne unoszenie się dziecka na wodzie. Wyposażone są w majteczki, które sprawiają, że nogi malucha są zanurzone pod wodą, a tułów i głowa - ponad nią. Wybierając się z niemowlakiem na pływalnię, należy zabrać też: pieluszki na basen, ubranie na zmianę, zabawki do kąpieli oraz balsam bądź oliwkę do ciała.

Share :

Może Cię zainteresować

Jakie spodenki na basen wybrać?

Pływanie to powszechnie znany i lubiany sport, który wpływa nie tylko na sylwetkę sportowca, ale również i na...