• 29 maja 2020

Jaką torbę zabrać wybierając się na fitness?

torba na fitness

Kobiety aktywne, które lubią uczestnictwo w zajęciach sportowych, mają świadomość tego, że wycieczki tego rodzaju wymagają posiadania odpowiedniej torby treningowej. Warto więc dowiedzieć się, na co zwracać uwagę dokonując jej wyboru. Nietrudno jest się przecież domyślić, że choć estetyka wcale nie pozostaje bez znaczenia, tak naprawdę liczy się przede wszystkim aspekt praktyczny.

Po pierwsze – materiał

Już na wstępie należy mieć świadomość tego, że torba treningowa musi być odświeżana znacznie częściej niż klasyczna torebka. Dobrze jest zatem postawić na taką, o której wiadomo, że szybko schnie, a do tego łatwo można z niej usunąć mniejsze plamy. Ważną cechą może też okazać się jej nieprzemakalność, w naszym klimacie bowiem deszcz, który może nas zmoczyć w drodze na zajęcia, nie jest wcale niczym niezwykłym. Kupując torbę na fitness warto zastanowić się i nad tym, jak będziemy transportować buty na zmianę. Optymalnym rozwiązaniem jest noszenie ich w oddzielnej torbie, nie jest to jednak dobry pomysł z praktycznego punktu widzenia. Dziś więc coraz większe grono producentów może nam zaproponować torby z praktyczną kieszonką na buty. Pozwala to na zwolnienie nas z konieczności martwienia się o to, jak je odseparować od innych rzeczy zabieranych przez nas na fitness.

Ile komór powinna mieć torba na fitness?

Wybierając się na trening należy mieć świadomość tego, że zwykle nie ograniczamy się jedynie do butów i stroju sportowego. Chętnie zabieramy ze sobą także posiłek i wodę, żel pod prysznic i wiele innych przydatnych drobiazgów. Jeśli nie chcemy niepotrzebnie tracić czasu na poszukiwanie kolejnych rzeczy, powinnyśmy postawić na torbę z jak największą ilością komór, każda bowiem znajdzie zastosowanie.

torba sportowa

Torba na fitness i jej wielkość

Kobiece doświadczenia podpowiadają, że zasada mówiąca o tym, że im większa jest torba, tym lepiej, wcale nie musi się sprawdzać. Nie należy jednak również inwestować w torbę przesadnie małą, ta bowiem nie spełni nawet najważniejszych ze swoich funkcji. Tu wiele zależy więc od naszych indywidualnych preferencji. Przed zakupem warto zastanowić się nad tym, jak wiele rzeczy zabieramy ze sobą na trening, jakie odległości pokonujemy i w jaki sposób to robimy. Dobrze jest mieć też na uwadze to, że nasze preferencje mogą się zmienić w niedługim czasie, a to, że obecnie nie zabieramy na trening żelu pod prysznic, nie oznacza, że już wkrótce nie zaczniemy tego robić. Mając to na uwadze można dojść do wniosku, że średniej wielkości torba zawsze będzie najlepszym rozwiązaniem.

Rączki, czy paski?

Ostatnia kwestia dotyczy rączek oraz pasków. Tu decyduje przede wszystkim ciężar, o ile bowiem lekka torba może być bez przeszkód noszona za rączki, o tyle cięższą lepiej nosić na pasku, najlepiej usztywnionym i posiadającym opcję regulacji długości.

Share :

Może Cię zainteresować