• 29 maja 2020

Jakie są najlepsze ćwiczenia z piłką?

piłka do ćwiczeń

Dbałość o swój wygląd jest w tej chwili dość rozpowszechniona. Jednocześnie jednak żmudne treningi nie każdemu przypadają do gustu, więc wiele osób poszukuje jakichś ciekawych pomysłów na wykonywanie ćwiczeń. Dosyć interesujące są na przykład ćwiczenia z piłką, które można wykonywać zarówno na zajęciach fitness, jak i we własnym domu. Świetnie się przy tym zawsze bawimy, a jednocześnie zdrowo spędzamy czas. To idealne opcja dla tych, którym znudziły się już ciężarki, a którzy posiadają w domu jakąkolwiek piłkę. Nie mówimy bowiem wcale o tej wielkiej, treningowej, która zajmuje sporo miejsca. Stosowne ćwiczenia można wykonywać nawet wykorzystując piłkę do nogi! Z czym i jak ćwiczyć?

Lista ćwiczeń z piłką nożną

Skoro już wspomnieliśmy o piłce nożnej, warto właśnie od niej rozpocząć. Oczywiście, świetnie się ona nadaje po prostu do gry ze znajomymi, czy też do wykonywania przeróżnych odbić (nawet licząc ile ich udało się zrobić bez spadku piłki na ziemię). Jednak są i inne ćwiczenia, jakich można się podjąć w pojedynkę. Najlepiej wybrać skłony oraz unoszenie nóg. Piłkę wykorzystujemy tutaj jako pomoc – przydatny gadżet. W pierwszym ćwiczeniu kładziemy się na plecach, a piłkę kładziemy pomiędzy nogami. Unosimy proste nogi razem z piłką oraz ręce i przekazujemy piłkę z nóg do rąk. Z kolei unoszenie nóg to również ćwiczenie, które wykonujemy leżąc na plecach, lecz piłkę umieszczamy między stopami i unosimy je tak, by nie wypadła.ćwiczenia z piłką na siłowni

Lista ćwiczeń z wall ball

Piłka do crossfitu dostępna jest w różnych rozmiarach i o rozmaitej wadze, więc ostatecznie lista polecanych ćwiczeń dopasowana musi być do możliwości, jakie dany produkt stwarza. Z wersją cięższą, większą, można mieć trochę problemów, a lekka może być za lekka do niektórych ćwiczeń. Niewątpliwie jednak są rzeczy, które zawsze możemy potrenować:

- rzut do kosza

- brzuszki.

Jeśli chodzi o to pierwsze, chyba nic nikomu nie musimy wyjaśniać. W przypadku zaś brzuszków, chodzi o ułożenie się na plecach jak do klasycznych brzuszków i wzięcie do rąk piłki. Podnosimy się jak w zwykłych brzuszkach i jednocześnie wykonujemy wyrzut piłki. Dobrze jest trenować w ten sposób w dwie osoby, na zmianę, gdyż wówczas nie będzie trzeba za każdym razem chodzić po piłkę, co na pewno byłoby kłopotliwe i odebrało sporo przyjemności ćwiczeniom.

Lista ćwiczeń z dowolną piłką

Są oczywiście i takie ćwiczenia, które możemy wykonywać z dowolnym rodzajem piłki. Są w związku z tym dosyć wygodne i można w ten sposób trenować wszędzie, w każdych warunkach – nawet na wakacjach. Niemal zawsze znajdzie się przecież jakaś piłka. Wszystkie ćwiczenia mają na celu wprawienie piłki w ruch – jej toczenie. Można to jednak robić na różne sposoby:

1. Stajemy na prawej nodze, lewą lekko zginamy w kolanie, a wierzch stopy opieramy na piłce. Pochylając się do przodu popychamy piłkę do tyłu.

2. Siadamy w siadzie prostym, szeroko rozsuwając na boki nogi. Skłaniamy się do przodu, tocząc przed sobą piłkę trzymaną w rękach, a później wracamy do pozycji wyjściowej.

Share :

Może Cię zainteresować

Jakie hantle kupić?

Trening z hantlami Jeśli ktoś pragnie osiągnąć wymarzoną sylwetkę, musi koniecznie ćwiczyć – sama...