• 29 maja 2020

Jak działa spalacz tłuszczu?

spalacze tłuszczu

Oprócz treningów, człowiek musi utrzymywać odpowiednią dla swego trybu życia dietę, aby mieć taką sylwetkę jakiej pożąda. Pomocne w takiej sytuacji będą spalacze tłuszczu, które są zdrowe, naturalne i co najważniejsze skuteczne.

Co to jest spalacz tłuszczu?

Spalaczami nazywa się suplementy pomagające w ćwiczeniach i odżywianiu. Występują jako tabletki, kapsułki lub proszek. Zażywane przed ćwiczeniami tak jak producent zaleca. Łączą w sobie witaminy, roślinne ekstrakty oraz aktywne substancje. Dobrze jest je brać gdy treningi są regularne - parę razy w tygodniu, a dieta zbilansowana. Stosując tylko je nie zrzuci się wagi, tak po prostu. Jednakże idealnie uzupełniają ćwiczenia.

Składniki spalaczy dostępnych na rynku

Wśród aktywnych mamy chociażby kofeinę czy zieloną herbatę. Nazywa się je termogenikami czyli produktami poprawiającymi metabolizm oraz napędzają spalanie tkanki tłuszczowej.
Oprócz tego da się znaleźć np. papryczki chili, różne witaminy, pokrzywę, pieprz, herbatę czerwoną czy jabłkowy ocet. Jednym z popularniejszych rzeczy jest l-karnityna. Karnityna to substancja znajdująca się w ciele człowieka całkowicie naturalnie. Pochodzi od aminokwasów. Jednakże organizm nie może zapewnić pełnej jej ilości jaką potrzebuje, więc trzeba ją dostarczać inaczej.aktywne substancje, które spalają tłuszcz Da się to np. poprzez pożywienie, szczególnie czerwone mięso. Chrom w tych produktach dodano by zmniejszyć apetyt, zwłaszcza na słodycze. Kofeina powoduje szybsze spalanie tłuszczu i zmniejsza apetyt. Zielona herbata zawiera polifenole, które funkcjonują w sposób antyoksydacyjny. Pijąc ją nie tylko wspiera się odchudzanie ale i zdrowie wraz z witalnością. Niestety parząc ją można zrobić to źle przez co działanie będzie mało skuteczne. Po pierwsze ekspresowa herbata to nie prawdziwa zielona herbata. Po drugie nie wolno zalewać jej wrzątkiem. Suplementacja ogranicza te problemy.

Działanie spalaczy tłuszczu

Po pierwsze sprawia że tłuszcze spalane są o wiele szybciej. Potrzebne jest, aby tworzenie ciepła zostało podkręcone. Odpowiedzialne za to są termogeniki czyli te produkty, które w spalaczach pełnią funkcję aktywną. Dzięki nim wydolność organizmu powiększa się a metabolizm staje się szybszy. Spalacze tłuszczy działają szerzej niż sama pomoc. Dzięki nim ciało człowieka jest oczyszczone z toksyn, powodują antyoksydację, trawienie i sam układ pokarmowy działa lepiej. Regularna suplementacja powoduje lepszy metabolizm a przez to większe spalanie kalorii. Zwykle przez mniejszy apetyt na słodycze. Witaminy i inne składniki mineralne poprawiają wygląd zewnętrzny. Jako podstawowe ćwiczenie możemy dać zwykły stepper lub jazdę na rowerze i zażywanie spalaczy tłuszczu. Nie trzeba od razu rzucać się na głęboką wodę i zapisywać na siłownię.

Share :

Może Cię zainteresować

Co to właściwie jest spirulina?

Ostatnio zapanowała moda na produkty prozdrowotne. Wszyscy szukają jakichś nowych, ciekawych elementów, które...

Jak działa forskolina?

Szczupła sylwetka to marzeniu wielu ludzi. Niestety, marzenie, które dla niektórych pozostaje nieosiągalne...