• 29 maja 2020

Jak działa forskolina?

suplementy diety a odchudzanie

Szczupła sylwetka to marzeniu wielu ludzi. Niestety, marzenie, które dla niektórych pozostaje nieosiągalne, mimo że bardzo się starają. Dosyć ciężko jest utrzymać właściwą wagę, kiedy się prowadzi taki tryb życia, jaki jest najbardziej powszechny we współczesnych czasach. To życie w stresie, gdzie wszystko miało być „na wczoraj”, „na już”, gdzie zajadamy się przetworzoną żywnością kupowaną w sklepach, a w dodatku mamy mało czasu zarówno na sen, jak i na ćwiczenia. Są jednak i takie osoby, które walczą z nadwagą – trenują, zdrowo się odżywiają, a i tak nie mogą schudnąć. Na szczęście obecnie mamy także wiele możliwości, by wspomóc swoje ciało w starciu z nadprogramowymi kilogramami. Możemy skorzystać z suplementów diety – takich jak forskolina! Czym jest i jak działa? Dlaczego warto ją stosować i jakich efektów możemy oczekiwać?

Suplement diety to nie lek

Na wstępie – zanim jeszcze przejdziemy do opisywania wszystkich zalet forskoliny – należy sobie uświadomić, że suplementy diety nie są lekarstwami. Pełnią one jedynie funkcje wspomagające, a nie lecznicze. Dlatego nikt nikogo nie wyleczy z otyłości – suplement diety może wspomóc organizm w walce z nią. Osoby, które będą o tym wiedziały być może intensywniej przystąpią do pracy nad sobą, zamiast oczekiwać cudów bez wysiłku – stąd konieczność przekazani tej wiedzy dla osobistego dobra czytających.

Forskolina – informacje

Forskolina to nazwa pokrzywy indyjskiej, która w niektórych środowiskach uchodzi za najskuteczniejszą pomoc w walce z nadwagą. Od wielu lat znajduje ona już zastosowanie w medycynie hinduskiej i ajurwedzie. Wraz z jej rozpowszechnieniem w Europie, coraz więcej osób zaczęło się również interesować samą foskoliną. Okazało się, że niesie ona ze sobą liczne, pozytywne efekty. Nie tylko zresztą wspomaga w utracie wagi, lecz również korzystnie wpływa podobno między innymi na leczenie astmy, leczenie układu sercowo-naczyniowego, leczenie nowotworów, jak też:

- leczenie jaskry

- obniżanie ciśnienia krwi

- stymulowanie opalenizny

- leczenie łuszczycy.

forskolina

Oczywiście, to tylko niektóre jej pozytywne aspekty, a w dodatku stale są prowadzone na ich temat badania. Forskolina znakomicie rokuje, a fakt, że jest używana już od tak dawna i wiedza o jej korzystnych właściwościach przetrwała do naszych czasów, tylko działa na jej korzyść. Bardzo często wiedza naszych przodków znajduje potwierdzenie dzięki współczesnym badaniom – być może będzie tak i w tym przypadku.

Forskolina a tkanka tłuszczowa

Pokrzywa indyjska wspomaga utratę tkanki tłuszczowej dzięki tworzeniu enzymów zwanych lipazami i adenozyną. Zawierają one wolne kwasy tłuszczowe, które w takiej postaci mogą zostać spalone jako paliwo w naszym organizmie. Jeśli zatem suplementację forskoliny wspomoże się dodatkowo odpowiednim treningiem, dana osoba powinna odnotować bardzo dobre efekty związane ze spadkiem wagi. Oczywiście, u każdego człowieka efekt może być nieco inny, jednak mimo wszystko warto ją wypróbować!

Share :

Może Cię zainteresować

Co to właściwie jest spirulina?

Ostatnio zapanowała moda na produkty prozdrowotne. Wszyscy szukają jakichś nowych, ciekawych elementów, które...

Jak działa spalacz tłuszczu?

Oprócz treningów, człowiek musi utrzymywać odpowiednią dla swego trybu życia dietę, aby mieć taką...