• 29 maja 2020

Jaki jest najlepszy grill gazowy?

grill gazowy

Wieczory przy grillu urzekają każdego. Kiedy więc nadchodzą cieplejsze wieczory, wiele osób zasiada przy grillu, rozkoszując się nie tylko pysznym jedzeniem, ale i znakomitym towarzystwem – zwykle z takich okazji zaprasza się bowiem rodzinę czy znajomych. Istnieje wiele różnych rodzajów grillów, więc naprawdę każdy ma szansę zakupić dokładnie to, co mu odpowiada. W ofercie można także wyróżnić grille gazowe. Wiele osób jest zainteresowanych ich zakupem, jednak nie wie jakie dokładnie modele są najlepsze i ile trzeba na nie wydać. Tekst przeznaczony jest dla wszystkich, którzy chcą kupić dla siebie grill gazowy i potrzebują większej ilości informacji na temat tych produktów. Czym się dokładnie kierować? Na co zwracać uwagę? I dlaczego w zasadzie warto wybrać grill gazowy?

Grill na gaz – czyli jaki?

Grille mogą potrzebować do działania odpowiedniej podpałki i w trakcie grillowania trzeba kontrolować na przykład stan węgla czy dokładać do grilla drewno. Są jednak i wersje gazowe, które do zapalenia potrzebują jedynie przekręcenia kurka. Tego rodzaju grille podpięte są do butli gazowej, turystycznej lub też specjalnego kartridża. Przy tym grille tego rodzaju dzielą się na konkretne modele. Podstawowy podział dzieli je na wersje mobilne, przenośne i na stacjonarne. Niektóre grille wymagają stałego przyłącza gazowego, w związku z czym nie da się ich przenieść w inne miejsce. Do innych pasuje zwykła, nawet mała butla z gazem, a są one tak niewielkie, że można je swobodnie przenosić, a nawet zabierać ze sobą.

Jak wybrać grill gazowy dla siebie?

rodzaje grilli gazowych

W grillach gazowych chodzi przede wszystkim o odpowiednią konstrukcję, która zapewnia nie tylko dobre przypiekanie produktów żywnościowych, lecz również i bezpieczeństwo w trakcie całego procesu. Grill gazowy składa się z kilku podstawowych elementów:

- piekarnika

- palników

- rusztu.

Jeśli chodzi o piekarnik, należy sprawdzić jakość pokrywy – od jej solidności zależy czy ciepło nie ucieka na zewnątrz. Palniki odpowiadają zaś za moc grilla, więc im jest ich więcej, tym lepiej i silniej działa też grill. Można wybierać pomiędzy produktami z jednym palnikiem, albo z trzema. Jeśli to możliwe, warto wybrać raczej tą drugą wersję. Jeśli chodzi o ruszt, najlepsza jest opcja grilla gazowego z rusztem żeliwnym.

Ile kosztuje grill gazowy?

Ostateczna cena grilla gazowego uzależniona jest również i od tego jakie konkretnie dodatki posiada – a opcji jest wiele. Prostsze modele można znaleźć nawet w cenie do 1000 złotych. Zapewniają przyjemność grillowania, a jednocześnie nie są szczególnie ogromne. Te duże, bardziej skomplikowane produkty nie mają limitu cen – im lepsze są, tym więcej trzeba za nie zapłacić. Niektóre kosztują kilka tysięcy złotych – a te nowsze są i droższe. Jednak można zdecydować się na wersję prostszą, która i tak będzie się prezentować imponująco.

Share :

Może Cię zainteresować

Jaki grill elektryczny kupić?

Lato i wczesna jesień przynoszą długie i ciepłe wieczory, podczas których można spędzić czas z...